Typy kobiecych sylwetek, czy warto się nimi kierować podczas wyboru stylizacji?

Typy kobiecych sylwetek czy warto się nimi kierować podczas wyboru stylizacji.
Typy kobiecych sylwetek czy warto się nimi kierować podczas wyboru stylizacji

Jesteś jabłkiem Klepsydrą gruszką czy może figurą kolumny nie wiesz? Nie musisz wiedzieć, to nie obowiązkowy element by dobrze się ubierać. W dużej mierze wystarczy że będziesz świadoma swojego ciała i figury, a Twoje codzienne zmaganie stylizacyjne odejdą w niepamięć. Czy to oznacza, że znane dotąd nazewnictwo “sylwetkowe” jest nieaktualne, bądź nieistotne? Nie, przeciwnie. Przyporządkowanie się do określonego typu sylwetki pomoże Ci podążać za sprawdzonymi schematami modowymi. Podkreślającymi Twoje atuty i ukrywającymi ewentualne niedoskonałości. Nie rezygnuj ze sprawdzonej wiedzy i sprawdź w poniższym artykule typy kobiecych sylwetek czy warto się nimi kierować podczas wyboru stylizacji?

5 typów kobiecych sylwetek

Wyróżniamy pięć podstawowych typów sylwetek:

  • klepsydrę – czyli ideał kobiecego piękna, dzięki wcięciu w tali i proporcjonalnym biodrom do ramion,
  • Jabłko – szczupłe nogi i brak zarysowanej talii,
  • Gruszka – wąskie ramiona, ale szerokie biodra i uda,
  • Trójkąt (figura Y) – szerokie ramiona i/lub biust oraz wąskie biodra,
  • Kolumna – biodra i ramiona tej samej szerokości i brak zaznaczonej talii,

Podział ten można rozszerzyć, ale dopasowanie się już do tych poszczególnych typów Ułatwi ci komponowanie codziennych stylizacji. I właśnie po to powstały typy kobiecych sylwetek by ułatwić kobietom codzienne przygotowywanie stylizacji. By uwypuklać atuty swojej sylwetki, a modelować to co nam się nie podoba. . W Internecie znajdziesz mnóstwo informacji o tym co warto, aby nosiła dana sylwetka. I to jest kolejny plus świadomości swojej figury, a tym samym znajomości typu sylwetki.

Praktyka a teoria czy to się pokrywa?

W praktyce nie posiadamy idealnych sylwetek, które w 100% wpisują się w określony typ figury. Co to oznacza? Że nie zawsze będziemy idealnym odzwierciedleniem klepsydry, jabłka, czy gruszki. Zanim więc, ścisłe określisz swoje miejsce w tym systemie, zacznij od poznania swojego ciała. Koniecznie testuj i sprawdzaj, w których fasonach ubrań czujesz się najlepiej.

Ponadto nie musisz być na pierwszy rzut oka w 100% klepsydrą, czy kolumną, żeby ściśle podporządkować się pod dany typ sylwetki. Każdy z nas ma inaczej zbudowane proporcje swojego ciała, a to oznacza, że nie zawsze to przyporządkowanie będzie proste. Różnimy się wzrostem, szerokością bioder, ramion, wcięciem w talii, które zmieniają postrzeganie danej figury. Czy to oznacza że typy kobiet ich sylwetek są już przereklamowane i nie warto bawić się w ich poznanie?

Przereklamowane i przestarzałe zasady, czy warto się nimi kierować?

Nie, klasyfikacja ta nadal ma za zadanie ułatwiać kobietom komponowanie stylizacji, w taki sposób by uwydatnić atuty, a ukryć ewentualne mankamenty. Mimo upływu lat nadal dążymy do uzyskania idealnych proporcji sylwetki, czyli do figury klepsydry. Znajomość swojej sylwetki, a tym samym przyporządkowanie jej do określonego typu, ułatwi nam codzienną z nią pracę przed lustrem.

Jeśli masz świadomość, że np. Twoje biodra są szerokie, to będziesz chciała je automatycznie wyszczuplić odpowiednimi fasonami ubrań, czy kolorami. I tu właśnie z pomocą w codziennych dylematach „nie mam co na siebie włożyć” może przyjść znajomość swojego typu figury.

Jak? Wiesz już dla przykładu, że jesteś gruszką – masz szerokie biodra i uda, ale wąskie ramiona, chcesz zbudować u siebie idealne proporcje, więc odpalasz internet – jeśli jeszcze nie masz pełnej znajomości elementów idealnych dla twoje figury – i sprawdzasz co „możesz nosić”. Tak na marginesie możesz nosić wszystko😉, ale dążymy ubraniami do uzyskania idealnych proporcji sylwetki, więc w przypadku gruszki wybieramy: półokrągłe dekolty, ciemny dół jasną górę, czy rozkloszowane sukienki podkreślone w talii np. paskiem. Dlatego, zasady nazewnictwa „sylwetkowego” nie są przestarzałe i przereklamowane. To bardzo fajna opcja, by ułatwić siebie codzienne stylizowanie. A tak na marginesie, polecam Ci zajrzeć do lookbooka clariani, bo tam znajdziesz podpowiedzi stylizacyjne, które pomogą Ci pokonać „niewiem, co na siebie włożyć”, a także do porannych inspiracji stylizacyjnych na profilu marki clariani na instagramie.


PODSUMOWANIE: Nie rezygnuj, więc z poznania swojej figury i powszechnie używanego nazewnictwa kobiecych sylwetek, tylko dlatego, że moda się zmienia lub koleżanka powiedziała, że to już nieaktualne. Nazewnictwo nadal jest aktualne i warto z niego korzystać. Może Ci ułatwić codzienne komponowanie stylizacji, w szczególności na początku świadomej zabawy modą. Z czasem gwarantuję, że ogólne zasady, które są przyporządkowane do poszczególnych typów sylwetek wejdą Ci w nawyk. I nie będziesz musiała sięgać po podpowiedzi w internecie. Mam nadzieje, że ten artykuł „typy kobiecych sylwetek, czy warto się nimi kierować podczas wyboru stylizacji, Ci się spodobał. Jeśli tak to koniecznie go oceń i napisz kilka słów od siebie, co sądzisz o typach kobiecych sylwetek, korzystasz z tej widzi na co dzień?

P.S. Pamiętaj zasady (przynajmniej te modowe) są po to by je łamać. Udanej modowej zabawy.

Be unique be yourself,
Ewa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
0
Would love your thoughts, please comment.x
Dołącz do listy oczekujących Zostaw swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o dostępności wybranego produktu.